Поради та рекомендації

Посадка троянд у саду

Найважливішою умовою для рясного цвітіння куща є місце для посадки. Троянди чутливі до світла та тепла, отже, висаджувати їх треба у місцях добре освітлених та надійно захищених від холодних вітрів. Найкраще місце — південний і південно-східний бік ділянки, бо троянда насолоджується ранковим і полуденним сонцем. Тінисті місця підходять лише для плетистих сортів.

Висаджувати троянди рекомендують навесні. Красуні-троянди – теплолюбні рослини, і як тільки ґрунт добре прогрівся, а нирки ще не розпустилися, можна приступати до посадки троянд. Посадка восени – ризикована справа, тому що не кожен рожевий кущ здатний повністю вкоренитися до появи заморозків і часто гине.

Перед самою посадкою ретельно перегляньте коріння: усі пошкоджені частини обріжте до живої тканини, решта корінців залиште не більше 20 см. Укоротіть пагони на кущі, сильні пагони залиште з 6 нирками, середні – з трьома, слабкі та сухі виріжте повністю.

Посадка троянди

Посадкова яма для троянди повинна бути широкою і глибокою, щоб коріння куща після посадки було просторим. Дуже важливо присипати шаром землі місце окулювання (щеплення) на 5-7см, ґрунт навколо куща утрамбувати і рясно полити (відро води на кущ). Захищаючи саджанці від яскравого весняного сонця, накрити нетканим матеріалом. Розокучити пагони та зняти укриття, коли земля повністю прогріється, а розмір пагонів досягне приблизно 5 см.

Ґрунт готується заздалегідь: удобрюється мінеральними та органічними добривами. З органічних – найкращим добривом для троянд є гній, а перше підживлення комплексним мінеральним добривом має бути ґрунтовним, але не більше 15-20 г на кущ. Надмірна доза негативно позначиться на трояндах.

Для весняної посадки троянд підготовлюєте восени, все досить просто: викопуєте місткі ями на глибину до 1,2 м діаметром у півметра, заповнюєте дренажем (гілки, великий щебінь, керамзит), зверху укладаєте суміш землі садової та перегною, додаючи мінеральні добрива. При осінній посадці ями під кущі готуєте за місяць-півтора. Найкращі саджанці – рослини перших двох років. Щоб стимулювати зростання троянд, під час посадки потрібно обрізати верхівки пагонів.

У наступному відеоролику ви зможете побачити, як підготувати до посадки та висадити навесні троянду, придбану в коробочці. Автор покаже, як правильно розправити коріння рослини, підготувати посадкову яму та посадити «царицю квітів».

З урахуванням величини різновиду рожевого куща та швидкості розростання рекомендується дотримуватися інтервалу при висадці від півметра до одного метра. А взагалі відстань між кущами визначаєте індивідуально, переслідуючи поставлену мету.

Великі кущові троянди чудово виглядають і в одиночних посадках (наприклад, газон і взагалі будь-який вільний куточок саду). У розарії необхідно дотримуватися відстані від метра до півтора (або 1,2 м) від сусіднього куща.

Кущова троянда

Для мініатюрних кущиків троянд, які висаджують для створення бордюрів (біля доріжок або кола клумби), достатньо відстані шістдесят-сімдесят сантиметрів.

Види плетистих троянд люблять «самотність», але потрібно враховувати, що в цьому стані вони недовго – кущі швидко розростаються. За бажання створити «стіну» з трояндових троянд висаджувати саджанці потрібно на відстані від метра до двох. Навесні також проводиться пересадка троянд, постарайтеся при цьому не пошкодити коріння та дрібні відростки корінців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *