Троянда Шнеевальцер напевно припаде до смаку любителям білих троянд. У неї великі, майже білі квіти з кремовим відтінком і жовтуватою серединкою, які розпускаються по одному-два (рідше – по 3-4) на кінцях пагонів. Форма квітки нагадує класичні троянди, аромат – ледве уловимий. Зростає високою – в середньому до 2-х метрів, добре зимує, але процес укриття на зиму не можна назвати простим. В цілому – сорт не позбавлений переваг, так само як і недоліків.
Якщо ви шукали троянду з великими білими кольорами – те ось вона. Шнеевальцер може здаватися простою, але тільки на перший погляд. Злегка жовтуватий відтінок який починає плавно поширюватися по центральній частині пелюсток від серединки надає квітці глибину і загадковість, а щільний і майже чисто-білий край пелюстки виглядає дуже витончено і підкреслює приналежність троянди до класичних сортів німецької селекції. Усі квіти Шнеевальцер показують серединку і тримаються всього 4-5 днів, але незвичайне поєднання аристократичного характеру чайно-гібридної троянди старої школи і розмірів куща повноцінного шраба або навіть клаймбера робить цей сорт незвичайним і дуже популярним, навіть через три десятки років після інтродукції. Але все таки найголовніше в цій троянді – розмір квітки. 15см. і навіть більше – знайдеться не так багато сортів, які можуть похвалитися подібними розмірами.
Білі по краях і жовтуваті усередині великі квіти троянди Шнеевальцер порадують любителів класичних сортів ідеальною формою, близькою до чайно-гібридним і тонким ароматом трояндової олії
Серед недоліків сорту – низька стійкість до осідань. Термін цвітіння кожного окремого бутона і так не занадто довгий, але якщо йому доведеться намокнути, навіть всього на декілька годин, то шанси на те, що він так ніколи і не розпуститься стають дуже високими. Страждають від дощів і квіти, що повністю розкрилися, – нижні пелюстки підгнивають і стають світло-коричневими. Та зате троянда Шнеевальцер не боїться прямих сонячних променів, квіти не плавляться, навіть якщо за цілий день так і не потраплять в тінь. Троянда цвіте в дві хвилі. Перша – найщедріша, відцвітають бутони у верхній частині пагонів і на бічних гілочках. У другій хвилі велика частина квітів розпускається на верхівці троянди, дивляться вони вгору, і лише перш ніж облетіти ненадовго схиляються до землі.
Сніговий вальс – так звучить переклад назви цього сорту. Але незважаючи на “снігову” назву троянда Шнеевальцер ніяк не чисто-біла (але ми вже писали про сорт Шнеевитхен / Schneewittchen (Айсберг) і він більше відповідає поняттю білосніжної троянди. Проте – Hans Jürgen Evers (1940-2007) вибрав для цього сорту саме таке ім’я – довіримося ж визнаному у всьому світі селекціонерові Tantau і пошукаємо в забарвленні Шнеевальцер близькі до вальсу сніжинок риси.
Цей сорт був отриманий в Німеччині в 1987-му і в цьому ж році був представлений компанією Rosen Tantau під ім’ям “Snow Waltz”. Сорт дуже улюблений на батьківщині і в країнах Скандинавії. Він також може бути згаданий в різних каталогах як TANrezlaw (Tantau) і Valse des Neiges ®.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.